Pracował nad jego scenariuszem, uczestnicząc w rezydencji Cannes Cinéfondation 2016. Porusza w nim tematy, które eksplorował już wcześniej, takie jak taniec, transformacja i tożsamość. Polski film w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, IO, ma coraz większe szanse na zdobycie Greenback Wyższe niż optymizm słabnie nominacji… Dużo pretensjonalnych, przeciągniętych na siłę scen, do tego bardzo… Świetnie pokazane przechodzenie przez różne etapy żałoby od cierpienia, zaprzeczenia i przez złość, smutek, poczucie winy, aż do przystosowania i akceptacji nowej rzeczywistości.

  1. Znajdziesz też informacje dotyczące lektora, lub polskich napisów, jakości HDR, 4K, Dolby Atmos, a także o liczbie sezonów i odcinków w serialach z ofert platform VOD dostępnych w Polsce.
  2. Osobiście uważam, że gdyby film skończył się wraz z końcem relacji, to nie byłoby mi żal.
  3. Próbując zrozumieć, co się stało, Léo zbliża się do Sophie, matki Rémiego.
  4. 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina.

Biedne Istoty ( Gdzie oglądać cały film? – Pełny przewodnik

Wydarzenia przerywane są scenami, w których główny bohater pomaga przy rodzinnym biznesie. Zaczynamy zatem od zbiorów, ścięcia roślin, aż w końcu przychodzi wiosna i ponowne odrodzenie. „Zostanę kiedyś twoim managerem.”- mówi Leo wsłuchany w codę, która właśnie wybrzmiała dźwięcznym echem. Leo jest zafascynowany nie tylko muzyką przyjaciela. Trzynastolatkowie ścigają się na rowerach, przekomarzają, po prostu lubią być w swoim towarzystwie. Do żadnych aktów seksualnych między nimi nie dochodzi.

Jakie filmy warto obejrzeć na walentynki? – Romantyczna Lista Filmów

Blisko zdobyło Grand Prix na festiwalu w Cannes i było nominowane do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Osobiście jednak uważam, że mógłby się on zatrzymać na pierwszym z nich. Bohater dostaje wówczas coś, na co czekamy niemalże cały seans – namiastkę utraconej bliskości, której tak uparcie poszukiwał. Film jest dość przewidywalny, ale nie ma on też na celu szokować czy zaskakiwać. Najistotniejsze jest ukazanie momentu, w którym kończy się beztroskie dzieciństwo, a zaczyna poznawanie świata. Wraz z tym pojawia się często niezrozumienie, smutek, ból.

Obsada filmu „Blisko ( ”

Radzą sobie znakomicie w scenach dziecięcej niewinności i szczęścia, ale też za każdym razem, gdy Dhont uderza w mocniejsze tony. Towarzyszą sobie zarówno w ważnych życiowych wydarzeniach, jak i na co dzień. Wydawać by się mogło, że ich przyjaźni nic nie jest w stanie zagrozić. Jednak zawiść innych, pojawiające się plotki i typowe dla wieku dojrzewania zagubienie w świecie sprawiają, że w pewnym momencie Léo zaczyna oddalać się od swojego przyjaciela.

VOD – co obejrzeć w ten weekend? Nowe seriale i filmy (Netflix, Apple TV+, Amazon Prime Video, SkyShowtime i inne)

Szczególnie znacząca jest tutaj scena, gdy Remi próbuje pobawić się z Leo. Próba dopasowania się do otoczenia sprawia jednak, iż ten nie potrafi już bawić się tak, jak kiedyś. A w momencie, w którym nasze zabawy wydają się być głupie, zaczynamy nowy etap życia. To opowieść o przyjaźni dwóch trzynastoletnich chłopców, która jest opowiedziana w zmysłowy sposób. A o niezrozumieniu i braku akceptacji wlasnych odczuc i emocji poprzez probe dostosowania sie do rowiesnikow. Problem nie zawsze tkwi u innych osob, ale czasem w nas samych.

Jeśli szukasz narzędzia do zarządzania swoimi serialowo-filmowymi listami i kolekcjami – zobacz również kolekcje. Używając wyszukiwarki Upflix.pl szybko sprawdzisz, gdzie są dostępne Twoje ulubione filmy i seriale. Wykorzystując wyszukiwanie po tytule, nazwisku aktora, roku produkcji czy gatunku dowiesz się na jakiej platformie jest dostępny film, lub serial. Znajdziesz też informacje dotyczące lektora, lub polskich napisów, jakości HDR, 4K, Dolby Atmos, a także o liczbie sezonów i odcinków w serialach z ofert platform VOD dostępnych w Polsce.

Twórcy strony filmu Blisko

Oglądamy bohaterów inaczej radzących sobie ze społeczną presją – Leo odrzuca przyjaciela, natomiast Remi ma poczucie, że powinni jeszcze mocniej stać przy sobie. To prowadzi do straty i skrętu filmu w stronę radzenia sobie z poczuciem winy i zagadnieniem śmierci. Film opowiada historię trzynastoletniego Leo, który rozpoczyna właśnie naukę w nowej szkole.

Ale już taka relacja jest podejrzana nawet w liberalnej belgijskiej szkole. Intensywna przyjaźń między dwoma trzynastoletnimi chłopcami, Leo i Remi, nagle zostaje zerwana. Próbując zrozumieć, co się stało, Léo zbliża się do Sophie, matki Rémiego. Błąd handlowy: Dlaczego większość przedsiębiorców może zrobić Są najlepszymi przyjaciółmi, spędzają razem każdą wolną chwilą. Niebawem jednak łącząca ich wieź zostanie tragicznie przerwana. Poruszający dramat w reżyserii młodego i utalentowanego Lukasa Dhonta, nazywanego następcą Xaviera Dolana.

Pojawiają się również złe decyzje, z których konsekwencjami należy się mierzyć i to niejednokrotnie w sposób bolesny. Otrzymuj powiadomienia, gdy film, na Oferta w USD przed kluczowymi danymi PCE który czekasz pojawi się w ofercie dowolnej platformy. Codziennie dostępne nowe aktualności z informacjami o zmianach, zapowiedziach, nowych zwiastunach.

Wizualnie film jest niezwykle estetyczny i przyjemny w odbiorze, szczególnie kiedy na ekranach królują cieplejsze pory roku. Warto wspomnieć, iż rodzice Leo zajmują się hodowlą kwiatów. Skutkuje to nie tylko pięknymi kadrami, ale również mało subtelnie ukazaną metaforą. Fabuła rozwija się wraz z cyklem pór roku i życia kwiatów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *