Gelin görün ki Hocamızın kitapları hayatı sansüre maruz kalmıştır. Baştan söyleyelim Bozkurt Yüce Türk ulusunun Adriyatik’ten Çin seddine kadar yaşayan Dünya 7 slots online Türklerinin milli sembolüdür. Eufa çetniklerin işaretini siyasi bulmaz iken Türklerin Bozkurt işaretine yasak getirmesi Avrupa’nın çifte standartıdır.

  • Eufa çetniklerin işaretini siyasi bulmaz iken Türklerin Bozkurt işaretine yasak getirmesi Avrupa’nın çifte standartıdır.
  • Çelik evlerin nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.
  • Baştan söyleyelim Bozkurt Yüce Türk ulusunun Adriyatik’ten Çin seddine kadar yaşayan Dünya Türklerinin milli sembolüdür.
  • Prefabrik evlerin fiyatlandırılmasında farklı özellikler eklenirse fiyatlar değişkenlik gösterebilir.
  • Oysa ömrünü milletine vakfeden Kurucu liderimiz ve Başkomutanımız Atatürk’e yapılan vefasızlıklar günümüzde bile kısmende olsa devam etmektedir.

Betonarme evlerde olduğu gibi çelik evinizi kendinizde çok rahat boyayabilirsiniz. Çelik evlerin nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır. Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90m2 çelik ev malzemesi alır. Ruhsat çelik evin kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin inisiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve zemin etüdü müşteriye aittir. Ruhsat ve diğer tüm yasal izinler, müşterimizin sorumluluğundadır.

Hangi Prefabrik Ev Sizler İçin Uygundur ?

Almanların, Fransızların baskıları sonucunda devlet politikalarında değişikliğe gidilmesi sonucunu doğurmuştur. Tevrat’ta ki Hatti kelimesine dayandırılan Hititler literatüre sonradan geçmesine rağmen heryerde işlenmeye başladı. Sözlüklerden ve Litaratürden apar topar kaldırılan Eti kelimesi neden Avrupalıları ürküttü. Prof dr Güngör Karaoğuz bey ile Turgay Türfekçioğlu hocanın Tarih sohbetinde gündeme gelen konuları bu hafta ki köşeme taşıma gereği duydum. Halkımızın ve Değerli okurlarımın konu hakkında bilgi sahibi olmasını istedim. İlerleyen günlerde oluşacak bilgi akışı hakkında tekrar bilgiler sunacağım.

Prefabrik Ev mi ? Betonarme Ev mi Mantıklıdır ?

Prefabrik evlerde imar izni olmadan resmi olarak bir ev yapmak mümkün değildir sebebi prefabrik evler yıl dayanım ömrüne sahip sabit yapılardır. İstenirse tabi ki söküp takılabilir fakat devletin burada ki tek izin verdiği yapılar günümüzde çok popüler olan mobil evler yani bir diğer deyişle tiny house ‘lardır. Bu evler ruhsatlı ve plakalı olduğundan dolayı imar iznine tabi olmamaktadır ve araç sınıfında nitelendirilmektedir.

Söküm ve tekrar montaj ücreti ödenmek koşuluyla istediğiniz zaman, evlerimizi farklı bir yere tekrar montaj yapılabilir. Çelik evler deprem evleri olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir eve göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz. İmarı olmayan arazilerde arsalarda prefabrik ev resmi olarak koyulamaz, bazen belediyeler istisnai olarak bu konuda izinler vermektedir bunun için en doğru bilgiyi arsanız belediyeye bağlı ise belediyeye köye bağlı ise il özel idaresine gitmeniz gerekmektedir. İnşaatların en büyük ihtiyaç duyduğu kalemlerin başında gelen kerestenin ham maddesi olan tomruk üretiminde düşüş yaşandığını söyleyen Metin Aksarı, inşaatlardan gelen talebi karşılamak için aylık 500 TON civarında tomruk aldığını ancak son dönemlerde yaşanan kriz nedeniyle bu rakamın 150 TON’a düştüğünü söyledi. Isı izolasyonu için betondan sonra eps (yoğunlaştırılmış 20 dns yoğunluklu strafor) uygulaması yapılması.

Ekstradan bu prefabrik ev duvarlarının izolasyon malzemesi strafordan taş yününe çevrilebilir. Başka bir örnek vermek gerekirse Çatıya ya ekstra olarak izolasyonu artırmak için osb 3 ve membran eklenebilir. Yaptığımız prefabrik evler için sizlere adres ve telefon verebiliriz buralara gidip müşterilere deneyimlerini sorabilirsiniz. Numune prefabrik evlerimizi ise Türkiye’nin en büyük prefabrik ev fabrikamıza gelerek görebilirsiniz. Genellikle prefabrik ev tercihi arsaların imar miktarlarına göre değişmektedir. Yani 1000 metrekare bir arsanız varsa ve yüzde 20 imarınız bulunuyorsa buraya 200 m2 ev yapabilirsiniz tabi yoldan 5 metre komşudan 3 metre çekmeleri gerçekleştirdikten sonra bunu yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *